goldcentrum.pl

goldcentrum.pl – biżuteria, finanse, uroda

pieniądze w związku
Finanse

Zainwestuj mądrze swoje uczucia, pieniądze w związku

Pieniądze w związku to problem bynajmniej nie ostatnich kilkunastu lat. Od wieków różnego rodzaju waluty sprawiały, że kobiety mniej lub bardziej interesowały się danym kawalerem. W dzisiejszym świecie, w którym rozwój technologii jest napędzany pieniądzem możemy śmiało wysunąć tezę, że bez pieniądza nie miałaby obecnie możliwości przetrwać żadna cywilizacja. Podobnie ma się sprawa w związku. Bez środków nie jest możliwe w dzisiejszych realiach bytowanie. Musimy kupić jedzenie, picie, zapłacić rachunki. Wydajemy również na przyjemności. Pomagamy innym ludziom, którzy są w gorszej sytuacji materialnej od nas. Wszystko kręci się wokół pieniądza. Dlaczego by i związki nie miały się na nim opierać.

Pieniądze w związku a wspólne konto

Warto przed podjęciem tak ważnej decyzji porozmawiać szczerze na temat naszej wizji, odczuć związanych z wydatkami. Warto dowiedzieć się w jaki sposób myślimy o pieniądzach, co jest naprawdę ważne. Oraz, która z wymienionych rzeczy jest dla każdego priorytetem. Wszystko może ułożyć się po waszej myśli jeśli gracie od początku w otwarte karty. Niedomówienia, kłamstwa, ciche dni na pewno nie rozwiążą kłopotów, które pojawiają się w każdym związku. Warto problemy rozwiązywać na bieżąco. Osoba, która jest bardziej ekstrawertyczna może wziąć na siebie rolę osoby mediującej. Dzięki czemu szybko wszelkie nieporozumienia będą rozwiązywane. Wtedy można będzie skupić się na przyjemnościach związanych z wydawaniem pieniędzy a nie na potencjalnych kłótniach. Kolejne rzeczy, które warto omówić to co oznaczają dla obojga z nas pieniądze. Czy masz obawy wobec jakichkolwiek potencjalnych sytuacji, które mogą się wydarzyć. Podstawą każdego dobrze prosperującego związku jest rozmowa i na tym należy się skupić.

Pieniądze w związku, dobre rady

Można śmiało stwierdzić, że pieniądze wraz z miłością tworzą swego rodzaju mieszankę wybuchową. Każdy z nas wynosi z domu, w którym się wychowywał pewnego typu przekonania. To one determinują w znacznym stopniu naszą wizję. Dlatego warto poznać wizję drugiej strony, zamiast kłócić się z powodu nieprzepracowanych rozmową tematów. Wypracowanie wspólnie domowego budżetu to bardzo dobry pomysł. Jeszcze lepszym jest odłożenie, jakiejś puli pieniędzy na wydatki niespodziewane czy po prostu dodatkowe przyjemności. Ale i o tym mając wspólne konto bankowe należałoby poinformować wcześniej partnera. Co racjonalne, należy dostosować swój poziom życia do posiadanych pieniędzy. Pożyczki na chwilowe potrzeby to bardzo zły pomysł. Jeśli nie stać nas na coś obecnie, przydałoby się pomyśleć o tym aby po prostu oszczędzać na daną rzecz.