goldcentrum.pl

goldcentrum.pl – biżuteria, finanse, uroda

inwestycja w diamenty
Finanse

W jaki sposób inwestować w diamenty?

Diamenty są kamieniami szlachetnymi i bardzo trwałymi. Niektóre osoby zaczynają w nie inwestować, ponieważ posiadają ogromną wartość.

Inwestycja w diamenty

Jeśli chcemy zacząć inwestować w te kamienie musimy wiele się o nich nauczyć. Nauka ta będzie nam potrzebna, aby móc w prawidłowy sposób oceniać wartość diamentów. W przypadku kamieni szlachetnych istnieje bowiem taki problem, że ich wycena jest ustalana konkretnie od danego kamienia, bo choć widzimy dwa identyczne diamenty ich cena może znacznie się różnić. Handel kamieniami szlachetnymi polega na ich obejrzeniu przez rzeczoznawcę i zapoznaniu się z certyfikatami. Dlatego osoba inwestująca w diamenty nie musi sama sprawdzać, czy ich cena jest odpowiednia. Jeżeli jesteśmy gotowi na zakup kamienia musimy wiedzieć, żeby wybierać tylko te egzemplarze, które są potwierdzone certyfikatem Gemological institute of America lub hoge Raad voor Diamant, ponieważ certyfikaty jubilerskie nie mają żadnego znaczenia dla kontrahentów z innych państw. Kolejną ważną sprawą jest kwota jaką osoba inwestująca chce włożyć w zakup kamieni oraz zastanowienie się nad kwestią, czy szukamy kilku tańszych diamentów, czy może jednego ale drogiego. Warto pamiętać, że inwestorzy nigdy nie wykładają wszystkich swoich oszczędności na jedną inwestycję.

Czy istnieje ryzyko związane z inwestowaniem w diamenty>

Inwestycja ta, jak każda inna niesie za sobą ryzyko. W przypadku tego, iż diamenty znacznie się od siebie różnią nie ma możliwości sprawdzenia aktualnej ceny ich sprzedaży, tak jak ma to miejsce, np. na giełdach. Dlatego aktualne ceny tych kamieni wyznacza sam rynek, oczywiście istnieją ogólnodostępne cenniki, które informują o przykładowej cenie za jeden karat, jednak w przypadku drogocennych kamieni i tak nie dowiemy się z nich jaka będzie ich końcowa cena. Osoby mieszkające w Polsce i planujące rozpocząć inwestycję w drogocenne kamienie muszą być przygotowani na to, że nasz rynek nie jest rozwinięty jak za granicą, a zyski z inwestycji trzeba będzie długo poczekać, ponieważ ich cena nie zmienia się diametralnie. Dobrą informacją jest jednak fakt, że kamienie szlachetne można bez problemu sprzedać, a pieniądze odzyskać w szybkim tempie o ile zakupione przez nas kamienie posiadały certyfikat.

Inwestycja w drogie kamienie jest zupełnie inna. W jej przypadku inwestor nie ma co liczyć na szybkie pieniądze, dlatego większość z nich wykorzystuje diamenty lub inne kamienie do oprawy swojej biżuterii, którą w odpowiednim momencie może sprzedać.