goldcentrum.pl

goldcentrum.pl – biżuteria, finanse, uroda

mennica polska złoto
Finanse

Mennica Polska złoto: dla inwestorów i kolekcjonerów

Złoto znów cieszy się ogromną popularnością. Czasy kryzysów gospodarczych zawsze zachęcają do inwestycji w kruszce. Mennice mogą zaoferować nie tylko produkty inwestycyjne, ale również monety i numizmaty ze złota, które chętnie wybierane są przez kolekcjonerów.

Złoto wybierane przez inwestorów

Wyroby ze złota wyróżniają się małą podatnością na zawirowania na rynkach pieniężnych. Stąd też są one często wybierane jako sposób na utrzymanie wartości swoich oszczędności, które w czasach inflacji mogą być narażone na poważne straty.

Złote produkty inwestycyjne są wytwarzane z metalu o najwyższej próbie 999, czyli zawierają one aż 99,9% czystego złota. Ich wartość powiązana jest z gramaturą oraz z aktualnym kursem złota, dlatego wtedy, gdy będzie ono na wyższym poziomie niż w momencie kupna, na odsprzedaży można zarobić.

Najpopularniejsze produkty dla inwestorów:
– złote sztabki – dostępne w gramaturach od 1 grama do 1000 gramów, oferowane w specjalnych kasetkach ochronnych z certyfikatem
– monety bulionowe – monety inwestycyjne bez wybitego nominału, dostępne w różnych gramaturach, także z dekoracyjnymi motywami na awersie i rewersie

Kolekcjonerskie złote monety i numizmaty

Wyroby ze złota to nie tylko sztabki czy monety bulionowe, ale również produkty, które mogą być początkiem pięknej kolekcji. Warto w tym przypadku wskazać na monety i numizmaty, które powstają z czystego złota o próbie 999. To powoduje, że również mogą być one doskonałym pomysłem jako inwestycja. Ich wartość wynika jednak nie tylko z gramatury i ceny kruszcu, ale również z ich rzadkości. Poszukiwane, rzadkie złote monety mają wielokrotnie wyższą wartość niż wynikałoby to z aktualnych kursów.

W Polsce złote monety z nominałami w PLN emituje Narodowy Bank Polski. Można kupić je w oddziałach NBP w całym kraju oraz w wybranych sklepach internetowych i stacjonarnych. Monety z nominałami oferują również inne mennice, w tym znana Mennica Polska, w której asortymencie dostępna jest kolekcja bilonu z całego świata.

Bite są także numizmaty bez nominałów. Mają postać okrągłych monet lub sztabek z dekoracyjnymi motywami, dlatego często są wręczane jako podarunki, na przykład na chrzest czy wesele.

Kupuj bezpiecznie!

Produkty ze złota przeznaczone dla inwestorów i dla kolekcjonerów najlepiej nabywać od zaufanych sprzedawców. Wtedy ryzyko przy transakcji można praktycznie całkowicie wyeliminować.

Oferowane przez sprawdzone firmy jak Mennica Polska złoto jest bezpiecznym zakupem. Należy natomiast zachować ostrożność przy kupowaniu złotych sztabek, monet, numizmatów od prywatnych sprzedających.