goldcentrum.pl

goldcentrum.pl – biżuteria, finanse, uroda

naszyjnik dla dziewczyny
Biżuteria

Jak wybrać naszyjnik dla dziewczyny?

Naszyjnik to bardzo wdzięczna ozdoba kobiecego dekoltu, świetnie pasująca do wydekoltowanych bluzek czy sukienek jako ich dopełnienie, ale nie tylko. Długie, rzucające się w oczy naszyjniki świetnie sprawdzają się też z zabudowanymi bluzkami, a nawet golfami. Z tego powodu naszyjnik dla dziewczyny zawsze będzie dobrym wyborem, niezależnie od tego, z jakiej okazji (czy bez okazji) chce się go podarować. Trzeba jednak wiedzieć, jak wybrać taką ozdobę.

Z jakiego materiału?

Na pewno jest to jedna z ważniejszych kwestii jeśli chodzi o wybór biżuterii. Kobiety zwykle mają swoje ustalone preferencje i nieraz trzymają się ich tak ściśle, że nie ma mowy, by założyły na siebie coś innego. Jeśli chce się uniknąć sytuacji, w której podaruje się naszyjnik, który obdarowanej nie będzie się podobał albo zwyczajnie się jej nie przyda, na pewno trzeba poznać jej preferencje. Oczywiście wiele kobiet ucieszy już sam fakt otrzymania prezentu, niemniej, gdy trafi on idealnie w gust użytkowniczki, radość będzie jeszcze większa.
Podstawowy podział to na materiały szlachetne i sztuczne. Młode dziewczyny często preferują te drugie, gdyż lepiej współgrają one z ich stylem. Srebro co prawda jest uniwersalne, ale jednak ma znacznie bardziej „poważną” wymowę niż na przykład miedź, koraliki, sznureczki czy rzemyki. Złoto zaś często nie jest preferowane przez młode dziewczyny – chyba że w postaci pozłoty. Zwłaszcza żółte złoto bowiem jest często kojarzone ze starszymi osobami – przynajmniej przez młode osoby.

Uniwersalny wybór – celebrytka

Chcąc znaleźć idealny naszyjnik dla dziewczyny, na pewno warto postawić na celebrytkę. Takie naszyjniki są już od dawna bardzo popularne, więc prawie na pewno każda dziewczyna się z niego ucieszy. Jeśli zaś przyszła użytkowniczka ceni sobie niebanalne ozdoby i nie lubi mieć tego, co wszyscy, wystarczy wybrać rzadziej spotykany motyw – celebrytki mogą bowiem mieć bardzo różne wisiorki. Jednocześnie jednak trzeba mieć na uwadze symbolikę poszczególnych motywów. Na pewno miłym prezentem będzie taki, który będzie nawiązywał do charakteru danej osoby, na przykład skrzydła aniołka czy dwa kółeczka, oznaczające niezłomność.
W dodatku celebrytki można znaleźć w różnych wariantach gdy chodzi o materiał wykonania i sposób wykończenia. Dla młodej dziewczyny świetnym wyborem będzie nie tylko celebrytka srebrna, ale też pozłacana, przy czym można wybrać kolor złota. Pięknie prezentuje się zwłaszcza różowe. Takie celebrytki są jeszcze bardziej dziewczęce i pełne uroku.