Coraz więcej konsumentów docenia liczne zalety inwestycji w baterie alkaliczne i jeszcze chętniej sięga po ten produkt. Co warto wiedzieć na jego temat i do jakich urządzeń można ich z powodzeniem używać?
Bateria alkaliczna — czym jest i jakie są jej zalety?
Baterie alkaliczne z uwagi na ich nawet dziesięciokrotnie wyższy poziom wydajności stanowią doskonałą alternatywę w stosunku do standardowych modeli. Dzięki tej cesze można ich używać przez znacznie dłuższy okres. Oprócz tego ich cechą charakterystyczną jest doskonała trwałość. Dzieje się tak za sprawą zawartych w nich substancji takich, jak cynk, czy tlenek manganu. Wyróżniają się one w stosunku do baterii cynkowo-powietrzych dłuższym okresem przydatności. Oprócz tego cechują się one wyższym poziomem gęstości energii, jak i pojemności. Nie oznacza to, że któryś z rodzajów baterii jest gorszy. Mniej wymagające modele cynkowe ze względu na swoją specyfikę mogą sprawdzić się doskonale w mniej wymagających urządzeniach takich jak m.in. pilot od telewizora. Mimo to warto podkreślić atuty, jakie posiada bateria alkaliczna. Nie bez znaczenia jest fakt, że po zużyciu wylewają się one znacznie rzadziej w porównaniu do baterii tradycyjnych. Ponadto ich charakterystyczną cechą jest wysoki poziom odporności na oddziaływanie wysokich temperatur, które mogą wynosić nawet 70 stopni Celsjusza. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju baterie mogą być wiele razy ładowane, co czyni to rozwiązanie przyjaznym dla środowiska. Oprócz tego taka możliwość sprawia, że w dłuższym okresie jest to wariant korzystny pod kątem finansowym. Niektórzy konsumenci postrzegają wyższą cenę baterii alkalicznych za istotną wadę, jednak w rzeczywistości mogą one okazać się wariantem niezwykle ekonomicznym, a ich liczne atuty takie, jak bardzo dobra wydajność są nieocenione.
Baterie alkaliczne — jakie jest ich zastosowanie?
Napięcie znamionowe tego rodzaju baterii to 1,5 V. Dostarczają one więcej energii zwłaszcza w porównaniu do modeli cynkowych. Dzięki temu mają one szerokie zastosowanie i za ich pośrednictwem zasilone w energie może zostać wiele różnych sprzętów elektronicznych codziennego użytku. Sprawdzą się one doskonale w urządzeniach, które muszą działać przez całą dobę. Wśród nich można wymienić w szczególności:
- latarki,
- zabawki elektryczne,
- aparaty fotograficzne,
- elektryczne szczoteczki do zębów,
- odtwarzacze CD,
- elektryczny notatnik,
- golarki,
- konsole do gier,
- radia,
- słuchawki, a także
- bezprzewodowe klawiatury i myszy do laptopa lub komputera.