goldcentrum.pl

goldcentrum.pl – biżuteria, finanse, uroda

zastosowanie złota
Lifestyle

Bogate zastosowanie złota – nie tylko w biżuterii

Złoto to bardzo ciekawy materiał, posiadający nie tylko walory dekoracyjne, ale też użytkowe, jakie dostrzegają bardzo różne branże. To powoduje, że ten plastyczny, kosztowny i budzący od wieków wielkie emocje, będący przedmiotem pożądania, materiał ma bardzo szerokie zastosowanie.

W medycynie i lotnictwie

Różnego rodzaju właściwości złota, przede wszystkim to, że jest dobrym przewodnikiem, ale też jego duża plastyczność, powodują, że jest ono wykorzystywane między innymi do budowy różnego rodzaju urządzeń medycznych – tym bardziej, że ma właściwości antybakteryjne. Poza tym wykorzystuje się je do budowy urządzeń wykorzystywanych w lotnictwie, a nawet kosmonautyce. Z bardziej przyziemnych zastosowań, można wymienić elementy telefonów komórkowych, płyty główne znajdujące się w komputerach, światłowody, półprzewodniki, układy tranzystorowe i wiele innych elementów, które znajdują się w urządzeniach, z jakich korzysta się na co dzień. Jeśli więc ktoś myśli, że złoto służy tylko do wyrobu pierścionków, obrączek czy kolczyków, jest w wielkim błędzie.

Zastosowanie złota w kosmetyce

Choć złota biżuteria jest wartościowa i kosztowna, kosmetyki ze złotem nie zawsze mają charakter luksusowych – przynajmniej jeśli chodzi o ich cenę, gdyż nierzadko obiecują wspaniałe działanie. Złoto zwykle wykorzystuje się do produkcji kosmetyków mających odmładzać, a najczęściej można je spotkać w tych preparatach, które obiecują szybkie działanie. Są to więc przede wszystkim bankietowe maski, które natychmiastowo rewitalizują i odmładzają skórę, zapewniając jej piękny wygląd podczas wielkiego wyjścia. Złoto znaleźć można też w kremach rozświetlających skórę – na całą twarz i pod oczu, redukujące cienie.

Złoto w produkcji biżuterii

Zdecydowanie jednak najczęściej złoto wykorzystywane jest do produkcji biżuterii. Choć wiele osób myśli, że jest ono niemodne i w ogóle niezbyt ładne, tak naprawdę nie wychodzi ono z mody ani nie traci na wartości – co też powoduje, że nierzadko zakup złota jest traktowany jako inwestycja. Na pewno jest to dobry wybór, gdyż złote wyroby można nie tylko w razie potrzeby odsprzedać, ale też przetopić i zażyczyć sobie wykonanie z nich zupełnie innych ozdób.
Złoto jest materiałem plastycznym, dlatego można z niego wykonywać bardzo różne ozdoby biżuteryjne – ciężkie, masywne sygnety, jak i niezwykle subtelne elementy, na przykład cieniutkie łańcuszki czy bogate w małe elementy kolczyki. W dodatku jest stosowane do pozłoty. Już niewielka warstwa złota podnosi wartość pozłacanych elementów i dodaje im piękna.