goldcentrum.pl

goldcentrum.pl – biżuteria, finanse, uroda

nowi bukmacherzy
Lifestyle

Nowi bukmacherzy w Polsce – co warto wiedzieć?

Choć nie widzi się już kolejek przed zakładami bukmacherskimi na kilka ostatnich minut przed meczem, to jednak nie oznacza to wcale tego, że nikt już się zakładami w Polsce nie interesuje. Co więcej, za sprawą nowych przepisów zakłady przyjmować mogą tylko licencjonowani bukmacherzy. Nie oznacza to jednak tego, że rynek ten umarł. Co jakiś czas pojawiają się bowiem nowi bukmacherzy.

Jakie są przepisy?

Kto zatem może założyć własną firmę bukmacherską i przyjmować zakłady? Jak brzmią przepisy, które regulują ten rynek i zabezpieczają klientów przed oszustwami? Jeśli chce się w Polsce otworzyć zakład bukmacherski i przyjmować zakłady, konieczne jest uzyskanie specjalnej licencji od Ministerstwa Finansów. Zezwolenie trzeba mieć nie tylko w przypadku zakładów stacjonarnych, lecz również i tych internetowych.

Gdzie obecnie najczęściej realizowane są zakłady?

Zanim jednak przejdzie się do tego, kto wszedł na rynek bukmacherski i otrzymał licencję, warto się zastanowić nad tym, gdzie teraz w większości zawierane są zakłady. Jak się okazuje, najlepsi bukmacherzy niemal w całości przenieśli się do internetu. Z jakiego powodu internet stał się tak popularny, jeśli chodzi o zakłady? Jak można się łatwo domyślić, jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Z poziomu komputera użytkownik ma możliwość założenia olbrzymich ilości zakładów. Wpłacanie środków jest bardzo proste, a ewentualne wygrane są natychmiastowo wypłacane bezpośrednio na konto bankowe.

Wymagania do uzyskania licencji

W myśl obowiązujących przepisów do legalnego przyjmowania zakładów konieczne jest zdobycie licencji Ministerstwa Finansów. Wiedzieć jednak trzeba, że nie wystarczy się po nią zgłosić, aby możliwe stało się prowadzenie tego rodzaju działalności. Konieczne jest spełnienie wielu bardzo istotnych kryteriów. Jakich konkretnie? Przede wszystkim wiedzieć trzeba o tym, że firma musi mieć status spółki akcyjnej lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Co więcej, minimalny kapitał zakładowy, jaki jest wymagany do rozpoczęcia działalności to 2 miliony złotych. Ustawodawca bardzo poważnie podszedł również do kwestii bezpieczeństwa i uniemożliwiania grania małoletnim. Z tego też powodu każdy bukmacher, również w przypadku działalności internetowej, zobowiązany jest do przeprowadzenia weryfikacji tożsamości oraz wieku graczy. Co więcej, konieczne jest stworzenie odpowiedniego regulaminu, a także wprowadzenia narzędzi, które będą zapewniać graczom bezpieczeństwo.

Nowi bukmacherzy na polskim rynku

Jak zatem widać, prowadzenie działalności w postaci zakładu bukmacherskiego, obwarowane jest szeregiem regulacji. Czy oznacza to, że rynek ten jest niewielki i gracz ma mały wybór? Nic podobnego, ponieważ już dziś na rynku funkcjonuje ponad 20 zakładów bukmacherski i stale ich przybywa. Jednym z najbardziej wyczekiwanych jest z całą pewnością BWIN. Bwin Interactive Entertainment AG to austriacka marka bukmacherska, która w niedługim czasie planuje wejście na polski rynek. Jest to firma o zasięgu globalnym, która umożliwia zawieranie zakładów w olbrzymiej ilości kategorii. Ceniona jest przez graczy na całym świecie za wysokie kursy, profesjonalnie zaprojektowany kreator zakładów, specjalne promocje, zakłady łączone czy też rewelacyjnie funkcjonujące transmisje live, dzięki którym gracze mogą cały czas obserwować rozgrywki. Kiedy dokładnie BWIN rozpocznie działalność na polskim rynku i możliwe będzie zawieranie zakładów u tego bukmachera? Tego jeszcze dokładnie nie wiadomo, lecz z całą pewnością będzie to wielkie wydarzenie na polskim rynku bukmacherskim. Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Materiał zewnętrzny

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.