goldcentrum.pl

goldcentrum.pl – biżuteria, finanse, uroda

odcienie ciepłego blondu
Porady

Na jakie odcienie ciepłego blondu warto postawić? Jak zachować kolor na dłużej?

Ciepłe odcienie blond na włosach dodają skórze blasku, a jednocześnie nie podkreślają niedoskonałości. Dobrze współgrają z ciepłym odcieniem skóry. Pasują do cery jasnej, ale i śniadej. Warto dowiedzieć się na jakie odcienie ciepłego blondu warto postawić. Podpowiemy również jak zachować kolor na dłużej.

Modne odcienie ciepłego blondu – który warto wybrać? 

Wśród modnych odcieniu ciepłego blondu jest naprawdę spory wybór. Można zdecydować się na blond maślany. Ten odcień odmładza i wpada w złociste tony. Farba do włosów miodowy blond jest także dobrym pomysłem dla kobiet, które chcą odjąć sobie lat. Można wybrać również karmelowy blond, który jest odpowiedni dla ciemnej oprawy oczu. Jeżeli brunetka chce stać się blondynką, to taki odcień może pasować do jej typu urody. Ciepły blond naprawdę świetnie się prezentuje, pod warunkiem, że włosy nie są przesuszone i łamliwe. Warto zatem zadbać o odpowiednią pielęgnację. 

Jak zadbać o pielęgnację włosów w kolorze ciepłego blondu?

Każdy odcień ciepły blond ma lekko żółte refleksy. W związku z tym można stosować w ich przypadku szampony i odżywki przeznaczone do włosów blond zawierające np. miód czy nagietek, a także rumianek. Płukanki z rumianku mogą pomóc zachować ciepły kolor blond. Przede wszystkim jednak ważne jest zadbanie o odpowiednią rutynę pielęgnacyjną. Warto wybrać metodę mycia OMO, która została wypromowana na TikToku. Po zwilżeniu włosów wodą nakładamy na nie odżywkę proteinową lub humektantową. Bezpośrednio po farbowaniu polecamy stosowanie tej pierwszej, gdyż wypełnia ona ubytki w strukturze włosów. Warto wiedzieć, że nie zaleca się jej stosowania zbyt często. Najlepiej wybierać odżywkę proteinową raz w tygodniu, natomiast w pozostałe dni stosować humektantową i emolientową. Ta ostatnia jest końcowym elementem codziennej pielęgnacji włosów. Zamiast niej można też wybrać serum z wodą lamelarną, które wygładza włosy i sprawia, że prezentują się niczym tafla wody, a jednocześnie chronione są przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury czy też promieniowania UV. Po zastosowaniu pierwszej odżywki w ramach metody OMO nakłada się szampon do włosów rozjaśnianych. Można sięgnąć po lekki produkt, który nie zawiera SLS, SLES czy olejów mineralnych. Takie składniki i konserwanty powodują bowiem przesuszenie włosów i skóry głowy, co w konsekwencji prowadzi do zatykania porów skóry i nadprodukcji sebum. Zarówno szampon, jak i odżywkę należy spłukać letnią wodą. Na koniec nakłada się kosmetyk termoochronny albo maskę do włosów np. z olejem kokosowym. Oczywiście w przypadku tego ostatniego kosmetyku należy pozostawić go dłużej na włosach, np. 15-20 minut, a potem dokładnie spłukać. 

Olejowanie na ciepło włosów w kolorze ciepłego blondu – jak często je wykonywać? 

Warto również co pewien czas wykonywać olejowanie włosów na ciepło. W ten sposób można wygładzić włosy i dodać im blasku. Najlepiej robić taki zabieg co tydzień lub co dwa tygodnie. Zbyt częste olejowanie może obciążać włosy. Olej do włosów należy dopasować do stopnia ich porowatości. Do włosów wysokoporowatych sprawdzi się olej z pestek winogron. Z kolei do średnioporowatych odpowiedni będzie olej kokosowy czy też lniany. Olejek nakładamy na wilgotne włosy, po czym zakładamy czepek kosmetyczny i siadamy nad miską z parującą wodą na 15 minut. Potem spłukujemy olej i myjemy włosy jak zwykle.    

Materiał zewnętrzny