goldcentrum.pl

goldcentrum.pl – biżuteria, finanse, uroda

złoto a zdrowie
Porady

Złoto, a zdrowie. Co powinieneś wiedzieć?

Złoto od lat uchodzi za materiał szlachetny o właściwościach zdrowotnych. Nie bez powodu naukowcy namawiają do noszenia złotej biżuterii, koncerny kosmetyczne wykorzystują je jako ważny składnik swoich preparatów, a złoto koloidalne uchodzi za jeden z najbardziej skutecznych specyfików. Jaki wpływ na zdrowie ma złoto?

Przeciwzapalne właściwości złota

Debatując nad stwierdzeniem „Złoto a zdrowie”, na pierwszy plan wysuwa się przeciwzapalne działanie metalu. Choć nie wszyscy przepadają za złotą biżuterią, awaryjnie powinno nosić się na ciele przynajmniej jeden, złoty element np. obrączkę lub pierścionek. Na pewno większość z nas kojarzy domowy sposób na poradzenie sobie z jęczmieniem, czyli bolesną grudką znajdującą się po wewnętrznej stronie powieki. Pocieranie jej złotem (np. wspomnianą obrączką) przyspiesza efekt gojenia.

Złoto koloidalne

Złoto koloidalne to płynna zawiesina, w skład której wchodzą mikroskopijne drobinki złota oraz woda destylowana. Jaki wpływ wywiera ona na ludzki organizm? Do głównych korzyści z jej regularnego spożywania należy zaliczyć:

– poprawę perystaltyki jelit;
– pozytywny wpływ na układ krwionośny (powinno być stosowane w razie występowania u chorego arytmii serca i nadciśnienia tętniczego);
– poprawę ogólnego samopoczucia i nastroju;
– szybką regenerację organizmu;
– właściwości przeciwbólowe;
– odzyskanie witalności.

Złoto koloidalne stosuje się również w walce z depresją i przy kłopotach z zasypianiem. Znane jest z łagodzenia objawów menopauzy oraz reumatoidalnego zapalenia stawów.

Złoto w kosmetyce

Większość ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że złoto zapobiega powstawaniu zmarszczek. To jednak bardzo ogólne określenie. W rzeczywistości, złoto poza zwalczaniem wolnych rodników, nawilża skórę, zapewnia szybką regenerację komórek, dzięki czemu skóra jest nie tylko bardziej elastyczna (a więc mniej podatna na postępowanie efektu starzenia), ale też wygląda świeżo i zdrowo.

Co ciekawe, współcześnie złoto w formie cienkich nitek wszczepiane jest… pod skórę! Chirurdzy plastyczni zgodnie podkreślają wysoką skuteczność tego zabiegu. Poprawia się koloryt skóry, a mało estetyczne przebarwienia znikają w mgnieniu oka.

Kosmetyk z wysokim stężeniem złota chroni przed działaniem czynników zewnętrznych. Duże amplitudy temperatury, wiatr, suche powietrze negatywnie wpływają na kondycję naskórka. Złoto zwęża pory i wytwarza na skórze warstwę ochronną. Polecane jest również do walki z infekcjami skórnymi (np. z trądzikiem).