goldcentrum.pl

goldcentrum.pl – biżuteria, finanse, uroda

zawieszka z szafirem
Biżuteria

Zawieszka z szafirem. Do jakich ubrań pasuje?

Szafir znany jest w świecie jubilerskim jako jeden z najtrwalszych kamieni szlachetnych. Niebieski odcień nadaje mu wyjątkowości, o czym świadczy, chociażby zaręczynowy pierścionek Kate Middleton. Nic dziwnego, że tak upodobali sobie go jubilerzy. Zawieszka z szafirem może stać się niezwykle eleganckim i przykuwającym uwagę elementem kobiecej stylizacji. Do jakich ubrań ją nosić?

Szafir – magia błękitu

Szafir zwrócił uwagę już ludzi starożytnych. Od początku wiązano z nim silne, magiczne właściwości. Zwany kamieniem mądrości miał leczyć z przewlekłych chorób. Dzisiaj nadal zachwyca czystością koloru, wręcz można by podążyć za myślą Persów, że to właśnie ten kamień odpowiedzialny jest za błękit nieba. Wbrew pozorom jednak może występować w odcieniu czerni lub szarości.

Szafir – dlaczego warto go nosić?

Wielu ludzi wierzy w silną moc minerałów. Przypisują kamieniom wyjątkowe właściwości i noszą je codziennie sobie (w postaci kolczyków, bransoletek, naszyjników), wierząc, że przyniosą im powodzenie na wielu płaszczyznach. Dlaczego warto nosić biżuterię z szafirami?

Noszona na piersi daje siłę i witalność na długie lata. Chroni przed niedolą, nieszczęściem i zdradą. Pozwala obudzić w sobie wytrwałość w dążeniu do celu i pogodę ducha.

Zawieszka z szafirem – do czego nosić?

Zawieszka z niebieskim szafirem to nie byle jaki, ledwo widoczny łańcuszek. Taka ozdoba to bogata dekoracja szyi. Najlepiej zatem sprawdzi się w połączeniu z minimalistycznymi stylizacjami. Oczywiście nie oznacza to, że kooperuje wyłącznie z małą czarną. Zawieszka doskonale uzupełnia kreację w kolorze białym, szarym, szafirowym lub butelkowej zieleni.

Powracające w ostatnich latach modne kombinezony o prostym kroju kiedyś wcale nie potrzebowały ozdób. Dzisiaj z powodzeniem można przełamać prostotę stroju bogato zdobioną biżuterią. Zawieszka z szafirem odegra tu pierwszorzędną rolę i wspaniale uzupełni dekolt oryginalnego, damskiego stroju.

Zawieszka z szafirem – na jakie okazje?

Ten rodzaj naszyjnika pasuje zarówno do wieczorowych kreacji, koktajlowych sukienek, odzieżowych zestawów biznesowych, jak i bardziej casualowych ubrań. Wesele? Pierwsza Komunia Święta? Rodzinna impreza urodzinowa lub spotkanie z kontrahentem? Jak widać, szafirowy wisiorek to uniwersalna biżuteria, której nie grozi wieczne spoczywanie na dnie szkatułki. Przynajmniej kilka razy do roku zabłyśnie na szyi kobiety. Kto wie, może przyniesie jej też szczęście i przyciągnie rzesze wielbicieli?