goldcentrum.pl

goldcentrum.pl – biżuteria, finanse, uroda

asymetryczne kolczyki
Biżuteria

Asymetryczne koczyki – dla kogo będą idealne?

Kolczyki to element biżuterii, który należy dostosować do stroju, fryzury oraz kształtu twarzy. Dobrze dobrane kolczyki stanowią wykończenie stylizacji, która jest elegancka i gustowna. Źle dobrane mogą zepsuć cały obraz. Bardzo ciekawie wyglądają kolczyki asymetryczne, które są niebanalne i niespotykane.

Jak wyglądają kolczyki asymetryczne?

Przyzwyczaiłyśmy się, że nasze kolczyki są identyczne. Kto jednak powiedział, że tak musi być zawsze?

Kobietyom którym znudziła się symetryczna biżuteria mają nową możliwość, by ozdobić swoje stylizacje. Asymetryczne kolczyki to nowe podejście do koczyków, które sprawia, że stylizacja jest zaskakująca i nieoczywista.

Kolczyki asymetryczne bardzo różnią się rozmiarem, wzorem czy dodatkowymi dekoracjami, które znajdują się wyłącznie na jednym kolczyku. Gwiazdka na jednym uchu, na drugim trzy. Pełne koło idealnie komponuje się z wąskim, wiszącym kołem, a serce tworzy komplet z delikatną łezką.

Ciekawym rozwiązaniem jest również odwrócenie kolejności. Kolczyki, które składają się z kół i kwadratów nie muszą mieć takiej samej kolejności na obu egzemplarzach. Drobna perełka na jednym uchu świetnie wygląda, gdy dołożymy do niej delikatny łańcuszek na drugim.

Jak wybrać kolczyki?

Kolczykami kobiety ozdabiały się od wieków. Dziś nie jest inaczej. Bardzo cenimy sobie ten rodzaj biżuterii. Trzeba jednak pamiętać, że kolczyki wymagają odpowiedniego dobrania do kształtu twarzy.

Do twarzy owalnej idealne będą kolczyki wiszące, które wysmuklą rysy. Wybierając asymetryczne kolczyki można postawić na te, których modele mają odwróconą kolejność ozdób. Sprawdzą się również kolczyki, które z jednej strony mają dłuższy łańcuszek.

Kolczyki asymetryczne będą również idealnie komponowały się z twarzą trójkątną, należy jednak zwrócić uwagę, by nie wysmuklały dodatkowo rysów. Eleganckie kolczyki mogą mieć kształt liści, łezek czy kwiatów rozchylających się ku dołowi.

Kobiety o twarzy prostokątnej powinny zdecydować się na duże kolczyki wkrętki. Sprawdzą się również wszystkie kolczyki asymetryczne.

Kobiety o owalnej twarzy to szczęściary. Mogą pozwolić sobie na noszenie każdego rodzaju kolczyków. Wybierając kolczyki w ciekawym kolorze można uzyskać niebanalną stylizację.

Wybór kolczyków nie jest łatwym zadaniem. Nie tylko kształt twarzy ma tutaj znaczenie, ale również długość włosów oraz stylizacja. Warto pamiętać, że kolczyki asymetryczne są odpowiednie na co dzień oraz na specjalne okazje. Należy jednak unikać ich w stylizacjach do biura, gdzie dress code jest ściśle przestrzegany.