goldcentrum.pl

goldcentrum.pl – biżuteria, finanse, uroda

teatr
Lifestyle

Jak komfortowo wyposażyć poczekalnię w teatrze?

Teatralna poczekalnia to miejsce pod wieloma względami wyjątkowe. W miejscu tym szczególny nacisk powinno się kłaść na wyciszenie, kontemplację sztuki i kontakt z (nieraz dość wymagającym) klientem. Nie jest bowiem tajemnicą, że gość teatru niekoniecznie musi być koneserem tej formy sztuki i od czasu do czasu potrzebuje rzetelnego, informacyjnego wsparcia ze strony osób pracujących w recepcji.

Ogólna organizacja przestrzeni poczekalni

Co do zasady, przestrzeń teatralnej poczekalni powinna dzielić się na trzy części:

  • informacyjną, która zapewni gościom wiedzę na temat bieżącego repertuaru,
  • rekreacyjno-gastronomiczną, w ramach której miłośnicy teatru mogą skorzystać ze stolika, kawy, herbaty lub wody,
  • recepcyjną, w której można zaczerpnąć informacji o zbliżających się spektaklach, kupić bilet itd.

Poczekalnia teatru — jak nadać jej odpowiedni klimat?

Osią główną, wokół której planuje się organizację przestrzeni pod poczekalnię teatru, jest wspomniana już wcześniej recepcja. To ona oddziela przestrzeń informacyjną od części wypoczynkowej i gastronomicznej. Ponadto w recepcji znajdują się zwykle pracownicy teatru, którzy pomogą w zakupie biletu, przeszukają repertuar pod kątem ulubionych spektakli, a także zadbają o wygodę i komfort gości. Za nimi, najlepiej tuż nad głowami, powinny znaleźć się wyświetlacze lub inne nośniki danych, które na bieżąco informowałyby o terminach najbliższych spektakli. Całość powinna tonąć w ciemności, gdyż dzięki niej wnętrze teatru staje się jeszcze bardziej tajemnicze.

Jak urządzić przestrzeń dla gości?

Goście zdążający na wybrany repertuar nie mogą być pozostawieni w próżni. Najlepiej ulokować ich na miękkich, stylowych kanapach lub przynajmniej w wygodnych fotelach. Do dyspozycji gości powinny zostać oddane stoliki kawowe. Dzięki nim mogą oni w komfortowych warunkach skorzystać z kawy, herbaty lub wody. W bliskim sąsiedztwie recepcji warto postawić lodówkę z zimnymi napojami. Większość odgrywanych spektakli trwa od dwóch do nawet trzech godzin. Jest to wystarczająco długo, by poczuć pragnienie. Na sali powinien znaleźć się dystrybutor do wody (https://aquamo.com.pl/), który — zależnie od preferencji użytkownika — poda czystą wodę zimną lub gorącą. Najlepiej, jeśli jest to dystrybutor filtrujący, który jest nie tylko ekonomiczny, ale też i przyjazny dla środowiska. Obowiązkowym elementem teatralnej poczekalni będą też lampy stolikowe, które stworzą w niej wyjątkową, wręcz romantyczną atmosferę.

Jak widać, aranżacja teatralnej poczekalni to prawdziwe, architektoniczne wyzwanie. Warto jednak zauważyć, że dobrze zaaranżowane wnętrze pozwoli przyciągnąć gości, którzy na co dzień nie są koneserami teatru.