goldcentrum.pl

goldcentrum.pl – biżuteria, finanse, uroda

celebrytka z serduszkiem
Biżuteria

Celebrytka z serduszkiem czy z innym motywem?

Celebrytki to wciąż niezwykle popularna biżuteria, przy czym zdecydowany prym wiodą naszyjniki, choć dostępne są też celebrytki bransoletki, pierścionki czy kolczyki. Cechą charakterystyczną takiej biżuterii są zawieszki. Wisiorki umieszczone na takich łańcuszkach mocno przyciągają wzrok, bo choć nie są wielkie i zwykle pozbawione są ozdób, na przykład w postaci błyszczących kamieni, zwracają uwagę swoim znaczeniem. Z tego powodu mało kto, wybierając celebrytkę dla siebie czy dla kogoś na prezent, wybiera ją pochopnie. Owa symbolika jest też jednym z powodów, dla których „biżuteria gwiazd” cieszy się tak dużą popularnością – za jej pomocą można wyrazić komuś swoje uczucia lub też podkreślić własne cechy osobowości.

Najpopularniejsze motywy

Do najchętniej wybieranych celebrytek należą te, które efektownie się prezentują, są łatwo dostępne, ale też mają bogatą symbolikę. Na pewno można to powiedzieć o charakterystycznym naszyjniku z kółeczkiem – to chyba najlepiej rozpoznawalna celebrytka, która zresztą pojawiła się na rynku jako jedna z pierwszych. Kółeczko oznacza nieskończoność, doskonałość i niezmienność, może więc odnosić się do bardzo różnych kwestii. Tak samo jest w przypadku innej bardzo popularnej celebrytki – znaku nieskończoności. Znana z matematyki, odwrócona, „leżąca” ósemka, wręczona komuś, może oznaczać nieskończoną, wieczną miłość. Wiele kobiet jednak też kupuje je sobie samodzielnie i wówczas mogą odnosić się do wszelkich dowolnych, niezmiennych wartości. Podwójne kółko także często oznacza niezłomność i wytrwanie, na przykład w swych przekonaniach, ale nierzadko jest również kojarzone jako związek dwóch osób, a więc symbol miłości – podobnie jak dwa serduszka, również chętnie wybierane.
Bardzo często wybierana jest też oczywiście celebrytka z serduszkiem. Zwykle panowie darowują ją swym partnerkom, choć nie brakuje też kobiet, które same wybrały dla siebie ten motyw, gdyż jest on ponadczasowy, nie wychodzi z mody, a poza tym serduszko jest zwyczajnie ładne.

Inne ciekawe propozycje

Osoby, które chcą mieć rzadziej spotykaną celebrytkę, powinny przejrzeć oferty różnych sklepów. Znajdą między innymi symbol drzewka, księżyca czy efa. Subtelne kobiety mogą wybrać celebrytkę ze skrzydłami anioła, a lubiące podkreślać swój autorytaryzm – z koroną księżniczki. Panie o wyraźnie zaznaczonych poglądach nierzadko zaś sięgają po celebrytkę z żyletką. Jest to bardzo odważny symbol, który nie zawsze i nie każdemu będzie pasował. Oznacza on przede wszystkim niepokorność.