goldcentrum.pl

goldcentrum.pl – biżuteria, finanse, uroda

czyszczenie złota
Biżuteria

Jak wyczyścić złoto w sposób skuteczny?

W obecnych czasach bardzo wiele osób posiada różnego rodzaju produkty stworzone ze złota. Wśród nich można wymienić na przykład biżuterię. Warto ją w odpowiedni sposób pielęgnować, aby jej żywotność była jak najdłuższa. W tym celu dobrze poznać najbardziej skuteczne metody czyszczenia złota.

Płyn do mycia naczyń

Bardzo skutecznym sposobem na czyszczenie złota z całą pewnością będzie wykorzystanie płynu do mycia naczyń. Jest to dość uniwersalny produkt, który każdy powinien posiadać w swoim domu lub mieszkaniu. Płyn do mycia naczyń należy połączyć z ciepłą wodą, a następnie zanurzyć w nim przedmioty wykonane ze złota. Najlepiej trzymać je w roztworze przez jakiś czas, a następnie wyjąć je oraz czyścić miękką ściereczką. Do tego celu nie należy używać przedmiotów o zbyt ostrych krawędziach, ponieważ mogą one w niekorzystny sposób uszkodzić lub zarysować posiadane złoto. Są to zazwyczaj bardzo delikatne produkty.

Mydło i amoniak

Złoto oraz produkty, które są z niego wykonane z powodzeniem można również czyścić mieszanką mydła oraz amoniaku. Jest to bardzo skuteczna w działaniu metoda, dlatego warto ją wykorzystać w praktyce. W celu zastosowania tej metody należy połączyć mydło z amoniakiem, a następnie przecierać powstałą substancją wybrane przez siebie produkty. Do czyszczenia należy wykorzystać miękką szmatkę, która w żaden sposób nie zarysuje złota. Na pewno będzie to skuteczne działanie.

Proszek do pieczenia

Wśród różnych produktów, którymi bez większych problemów można wyczyścić złota wymienia się również proszek do pieczenia. Ma on bardzo korzystne właściwości czyszczące, dlatego z powodzeniem można go wykorzystać do tego celu. Proszek do pieczenia najlepiej wysypać na zwilżony płatek kosmetyczny. Gdy produkt zacznie się pienić to należy rozpocząć czyszczenie złota. Warto pamiętać, aby wszystkie czynności podczas czyszczenia wykonywać w bardzo delikatny sposób, aby nie uszkodzić w żaden sposób produktów wykonanych z takiego materiału jak złoto.

Ocet lub cytryna

Wyroby wykonane ze złota w bardzo korzystny sposób można również wyczyścić z użyciem innych produktów. Wśród nich można wymienić ocet, cytrynę, a nawet plastry cebuli. Tymi przedmiotami należy pocierać wybrane przez siebie złote produkty. Jeśli będą odpowiednio wyczyszczone to należy je umyć oraz wytrzeć do sucha miękką ściereczką. Ocet oraz cytryna mają bardzo korzystne właściwości czyszczące, dlatego na pewno bardzo dobrze sprawdzą się w tym przypadku. Warto o tym pamiętać podczas szukania najlepszych metod na wyczyszczenie swojej złotej biżuterii.